• Banner

Kam ísť v Liptovskom Jáne a okolí?

Máme pre vás niekoľko tipov:

teplica

V lete ale aj v zime sa môžete ísť okúpať do prírodnej liečivej vody v „kadi“ (ako ju miestni nazývajú) v Liptovskom Jáne a to úplne zadarmo. Starojánskou ulicou pôjdete až na koniec dediny a po ľavej strane nájdete prameň Teplica. Vyviera z neho pitná silne mineralizovaná liečivá voda, ktorú si môžete napustiť do fliaš. V areáli prameňa Teplica kúsok ďalej od pitného prameňa, nájdete aj jazierko – kaďu, ktorá je takpovediac prírodným perličkovým kúpeľom. Mini kúpalisko tvoria dva bazéniky – jeden pripomínajúci skutočnú vírivku a druhý „kľudový“ bazénik. Vyvierajúca voda má teplotu 20°C. Ak sa pôjdete okúpať v zime, keď je teplota vzduchu v záporných hodnotách, bude sa vám voda v kadi zdať ako teplý kúpeľ. 

mini

Park miniatúr sa nachádza v krásnom prostredí s vysokými stromami a upravenými trávnikmi na začiatku Jánskej doliny na ploche 0,8 ha, jednu jeho hranicu tvorí zvučný horský potok Štiavnica. Tematický park miniatúr tvoria slovenské kultúrne a technické pamiatky – hrady, zámky, kostoly, zvonice a iné. V parku uvidíte v miniatúrnom prevedení napr. Bojnický zámok, Hrad Strečno, Starobylú radnicu v Levoči a ďalšie iné.

jasna

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke viac ako 35 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku.

opalisko

Obľúbené lyžiarske stredisko Opalisko sa nachádza v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba, na úpätí vrchu Poludnica. Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Ponúka tiež možnosť večerného lyžovania.

tarzania

Adrenalínovým nadšencom odporúčame skúšku sily a odvahy v Tarzánii v Jasnej pod Chopkom. Dráha je postavená na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 metrov na zemou.

jaskyna

Obe jaskyne sa nachádzajú v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Demänovská ľadová jaskyňa je vytvorená v sivomodrých strednotriasových vápencoch v štyroch pod sebou sa tiahnucích poschodiach. Táto národná prírodná pamiatka jednou z prvých známych jaskýň sveta. Demänovská jaskyňa Slobody je najnavštevovanejšia jaskyňa na Slovensku. Vďaka rôznej farebnosti svojej výzdoby je označovaná aj ako „Kráľovná jaskýň“.

tatralandia

Tatralandia Holiday Resort sa od leta 2016 stala najväčším areálom vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe a zároveň jediným, kde si môžeš aj zasurfovať. Nachádza sa 10-15 minút cesty z Liptovského Jána v regióne Liptov – oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.

zoo

Úžasná kontaktná ZOO v Liptovskom Mikuláši je nádherným zážitkom pre veľkých aj malých milovníkov zvierat. Pod dohľadom chovateľa máte možnosť pohladiť alebo aj nakŕmiť kenguru, levíča, medveďa hnedého či somárika. Pestrofarebné papagáje vám ochotne pristanú na rameno.

gino

Vodný raj GINO PARADISE je vybudovaný na báze horúcich prameňov, ktoré vyvierajú až z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Pôsobia pozitívne na pohybové i dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pôsobia blahodarne aj na psychiku človeka. Užite si oddych v 8 vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou s teplotou 26 až 39°C.