• Banner

janLiptovský Ján patrí medzi turisticky najobľúbenejšie lokality Liptova. Medzi najväčšie prednosti tejto obce patrí bohatá história, v okolí hotela na nachádza 23 kaštieľov, čo radí obec na poprednú priečku v rámci celého Slovenska, v počte kaštieľov na kilometer štvorcový.
Obec, ako aj samotný hotel sú výbornou základňou na podnikanie výletov do Nízkych Tatier, na neďaleký kopec Poludnica, na Ďumbier, ale aj na blízke turistické chodníky, na rozhľadňu a pod. Neďaleká známa termálna kaďa poskytuje kúpanie vo svojich liečivých vodách prospešných hlavne na pohybové ústrojenstvo.
Ponuka Jánskej doliny ale stále nekončí, na skok z Hotela Poludnica môžete navštíviť Mincovníčkovo, Mini Slovensko, termálne kúpalisko...a na dva skoky Stanišovskú jaskyňu. Jaskyňu odporúčame ako vhodný výlet na pešo, alebo bicyklom. Jánska dolina, developingom nepokazená, ponúka úžasnú atmosféru živej prírody.

A ponuka Liptova?

Aquapark Tatralandia – dokonalé miesto pre rodinnú zábavu

Aquapark Bešeňová – pre páry, ale aj rodiny

Liptovská Mara – pláže, vodné športy

Žiarska dolina – celoročne otvorená dolina s výstupom na Žiarsku chatu

Hotel Poludnica patrí medzi najstaršie hotely v Jánskej doline, jeho sláva časom zapadla prachom, no po rekonštrukcii interiéru v roku 2015 sa aspoň čiastočne prach rozptýlil a svitá na lepšie časy tejto budove.
Interiér Hotela Poludnica bol zrekonštruovaný v roku 2015. V jeho novovytvorenom modernom prostredí ponúka svojim hosťom ubytovanie v dvojposteľových izbách s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek, či v priestranných rodinných izbách. Stravovanie je možné v hotelovej reštaurácii vo forme raňajok alebo polpenzie. Hotelová kaviareň je príjemným miestom na vychutnanie rannej kávy, alebo kvalitného drinku po večeri.
Súčasťou hotela je aj spoločenská miestnosť s biliardom, stolným tenisom a detským kútikom.
Od jari do jesene je k dispozícii vonkajšia terasa, s možnosťou grilovania a zábavy pre deti: veľká trampolína, pieskovisko a detský drevený domček s hračkami.

spoločenská miestnosťstolný futbalbiliarddetský kútik

Pre ubytovaných hostí je k dispozícii úschovňa bicyklov a lyží a hotelové parkovisko. Hotel je tiež vhodným miestom pre školské výlety, lyžiarske kurzy, školy v prírode alebo iné skupinové akcie.

Ďalšie nápady na vyžitie v okolí nájdete na stránke Tipy na výlety

branalyzovanie